FARKLI BİR AÇIDAN – YOĞUN YETİŞTİRME ! % 100 DOĞAL, BİTKİSEL ÇÖZÜMLER !

Geçen yirmi yıldan beri, hayvansal üretim bir hayli değişmiştir. Büyük ölçüde yoğun hayvan yetiştirmek minimal maliyete üretim yapan büyük çaplı üretim birimlerinde gerçekleştirilmektedir. Bu yüksek performans amaçlı hayvan yetiştirme her zaman hayvanın sağlığından yana değildir. Ayrıca, enfeksiyon riski de artmıştır.

Zamanla birlikte, hayvanları sağlıklı ve performanslarını iyi tutmak için kaliteli ilaçlara ve sağlığı-beslenmeyi destekleyen ürünlere muazzam bir gereksinim duyulmasına yol açmıştır. Çok sayıda antibiyotik dahil olmak üzere, sentetik ve kimyasal ürünler geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştür. Tabii ki şaşırtıcı sonuçlarla birlikte !

Ancak, birkaç yıl sonra, bu tedavilerin ve uygulamaların yan etkileri kendilerini hissettirmişlerdir. Son yıllarda, daha dirençli bakteriler türemiştir. Bu da mevcut üretim yöntemlerini tehdit etmektedir. Dünyada ve Türkiye de son yıllarda bitkisel ekstratların, insan ve hayvan sağlığı-beslenmesi alanında tedavi-beslenmeyi destekleyici ürünler olarak kullanımları ilgisi her geçen gün artan, yükselen bir çizgi izlemektedir.

GREEN ; tamamen doğal, % 100 bitkisel ekstratlardan oluşan, kalıntı bırakmayan, sentetik-kimyasal olmayan, insan-çevre ile dost ürünleri, Türkiye hayvancılık sektörünün kullanımına yeni bir pencereden , bu anlayış ve perspektifle sunmak hedefi ile kurulmuştur.

Merkezi Belçika da bulunan ve tamamen benzer anlayışı benimsemiş HERBAVITA BVBA firmasının ürünlerinin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır.

HERBAVITA, doğayla uyumlu olmakla birlikte sağlıklı, organik ve dengeli hayvan bakımı-beslemeyi sağlamayı amaçlamaktadır. HERBAVITA; hem çevre hem doğayla uyumlu, ancak ekonomik ölçüde karlı, hayvan yetiştirme alternatiflerini sunmaktadır.

HERBAVITA, ürünleri için tek bir ortak başlangıç noktasına dayanmaktadır: değerli doğal maddelerin tedariki ile oluşturulan, hayvanların direncini arttıracak, performanslarını destekleyecek ürünlerle, sağlıklı kalmaları için kendi kaynaklarına dayanmalarını sağlamak.

HERBAVITA, daha sağlıklı çevre, daha sağlıklı hayvan ve sonuç olarak daha sağlıklı insan için katkıda bulunmaktadır.

Tüm ürünleri %100 doğal içeriklerden oluşmaktadır. HERBAVITA, ürünleri geleneksel ilaçlar değildir ! Bu nedenle geri çekme süresi ve yan etkileri yoktur.

HERBAVITA da, yeni ürünler sadece geniş çaplı bilimsel araştırma ve yoğun test sonucunda piyasaya sürülmektedir. Avrupa da; HERBAVITA ürünleri başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Bu anlayış birliği ve perspektifle; ismimiz GREEN ve rengimizde yaşamın,doğanın rengi olan yeşildir. Türkiye hayvancılık sektöründe yemyeşil bir sayfa açmanın gururunu taşıyoruz.